17727

Polska Zielona Sieć zaprasza na webinar o Funduszach na zielone działania

Organizacje pozarządowe są ważnymi aktorami działań w Funduszach Europejskich. Pracują w komitetach monitorujących, tworzą kryteria dla różnych projektów, czy też prowadzą działania rzecznicze. Jednocześnie wiele z nich to także potencjalni beneficjenci licznych projektów finansowanych z Funduszy Europejskich.

Podczas webinaru organizowanego przez PZS będziesz mógł/mogła dowiedzieć się nie tylko o tym, gdzie organizacje pozarządowe realizujące „zielone działania” mogą poszukiwać finansowania – zarówno w programach krajowych, jak i regionalnych, ale także o tym, na jakie bariery i trudności mogą napotkać NGO przy pozyskiwaniu środków z Funduszy Europejskich. Podzielą się też swoimi doświadczeniami z działań, które podejmowali w kwestiach zwiększeniach dostępności środków FE dla NGO.

Do udziału w nim można zarejestrować się TUTAJ

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 i w swojej agendzie zawiera:
14:00 – 14:05 – powitanie uczestników
14:05 – 14:45 – prezentacje ekspertów
14:45 – 15:25 – sesja pytań i odpowiedzi
15:25 – 15:30 – podsumowanie i zakończenie

 

O ekspertach uczestniczących w spotkaniu:

Krzysztof Smolnicki – Zaangażowany w działalność ruchu ekologicznego od 1986 roku. Prezes Fundacji EkoRozwoju, jeden z liderów Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. Realizuje i nadzoruje projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju, w tym efektywności energetycznej, poprawy jakości powietrza i przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu, ruchu rowerowego, ograniczania ilości odpadów, ekoturystyki oraz czynnej ochrony przyrody – m.in. zaangażowany w ruch ochrony drzew.

Dr Wojciech Szymalski – Od 2015 roku Prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Od 2002 roku jest członkiem stowarzyszenia Zielone Mazowsze, gdzie realizował analizy z zakresu m.in. ruchu drogowego, ocen oddziaływania na środowisko, kosztów zewnętrznych, planowania przestrzennego. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. Autor licznych publikacji Fundacji InE, cyklu felietonów na portalu chronmyklimat.pl oraz prowadzący tam debaty on-line.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.