Zapraszamy organizacje społeczeństwa obywatelskiego, członków i członkinie Komitetów Monitorujących i wszystkie osoby zainteresowane Funduszami Europejskimi na wysłuchanie publiczne dotyczące nowej perspektywy finansowania: Zorientowana na rezultaty polityka spójności po 2027 r. – wyzwania, zagrożenia i szanse. Co czeka nas w nowym okresie programowania?
Kiedy? 17 stycznia 2025 (piątek)
Gdzie? Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/3, sala im. Gęsickiej
Zapisy na wydarzenie przyjmowane są do wtorku 14 stycznia lub do wyczerpania miejsc siedzących w sali. Link do rejestracji: https://forms.gle/NknQquFQB8k64YNTA
Jest połowa okresu programowania Funduszy Europejskich, ale od około roku trwa gorąca dyskusja pomiędzy krajami członkowskimi oraz Komisją Europejską na temat kształtu nowej perspektywy finansowej 2028-2034. To podczas polskiej Prezydencji, która trwa do 30 czerwca 2025 roku, nastąpi kluczowy etap finalizacji tej dyskusji.
Jakie są plany? W którym kierunku pójdzie Polityka Spójności 2027-2034 – czy w kierunku centralizacji środków i powiazania ich z reformami jak przy Krajowych Planach Odbudowy czy nadal będzie wspierała rozwój Europy regionów? Jaka będzie rola organizacji pozarządowych i partnerów społecznych? Jakiej Polityki Spójności chcemy?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie podczas piątkowego wysłuchania organizowanego przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, który jest głosem zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego i by ten głos dobrze reprezentować organizuje wysłuchanie publiczne. Dlatego podczas spotkania oddamy głos także chętnym uczestnikom i uczestniczkom wydarzenia.
Dołącz do nas i dowiedz się jakie są plany i różne punkty widzenia na temat przyszłości Polityki Spójności. Włącz się do dyskusji już dziś, bo już dziś zapadają decyzje o Twojej przyszłości.
Organizatorem wysłuchania jest Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny we współpracy ze Wspólnotą Roboczą Związkiem Organizacji Społecznych (WRZOS).
Organizator nie zapewnia zwrotu kosztów przejazdu – uczestnicy/uczestniczki w przypadku udziału w stacjonarnym spotkaniu docierają we własnym zakresie. Zachęcamy członków i członkinie Komitetów Monitorujących, by sfinansowali swój przyjazd ze środków Pomocy Technicznej danego programu.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu na biuro@wrzos.org.pl.